Home Hodnotné kurzy od odborníkov z praxe Mediácia žiackych konfliktov cez Nenásilnú komunikáciu
webinar mediacia ziackych konfliktov

Mediácia žiackych konfliktov cez Nenásilnú komunikáciu

Poznáte to: zaklope Vám na dvere kabinetu neustále si sťažujúci žiak. Opäť mu robia zle v triede. A vy to potrebujete riešiť. Alebo vám dozorkonajúci prinesie čerstvo dobitých žiakov z veľkej prestávky.

Ako (ne)riešiť žiacke konflikty tak, aby ste neboli neustále v ringu ako sudca, ale mohli iba facilitovať ich proces komunikácie a potreby porozumenia? Čo na to hovorí koncept Nenásilnej komunikácie od Marshala Rosenberga? Aké princípy a kroky možno využívať, ak chceme žiakom pomáhať zvládať a riešiť konflikty?

Marshall Rosenberg žiak C. Rogersa, zakladateľ Nenásilnej komunikácia (Nonviolent communication NVC) v dlhšom videu so slovenskými titulkami vysvetľuje humanistické princípy konceptu, ktorý je dnes uznávaný v celom svete. Video so slovenskými titulkami nižšie je kľúčovou prerekvizitou pre účasť na kurze, ak chce mať účastník skutočne z kurzu úžitok. Video je zároveň dištančnou úlohou k tomuto kurzu.Toto všetko sa dozviete na webinári o mediácii žiackych konfliktov cez nenásilnú komunikáciu.

ikona certifikat inklucentrum inkluzivne vzdelavanie

Aj absolvovaním tohto webinára môžete získať získať Certifikát Inklucentrum, ktorý vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 5 webinárov s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ?

  • predovšetkým odborným zamestnancom škôl (vrátane školského špeciálneho pedagóga)
  • učitelia, učiteľky, pedagogickí asistenti

ŠKOLITELIA:

Eva Kúdelová

Eva kudelova lektorka Nenasilna komunikacia Inklucentrum

Vyštudovala učiteľstvo matematiky a etickej výchovy v Trnave, sedem rokov pôsobí ako učiteľka na základnej škole v Bratislave. Absolvovala program IRPU a päť rokov sa intenzívne venuje facilitatívno-reflektívnemu skupinovému učeniu v rámci vyučovania matematiky, prípravy a realizácie sústredení a medzigeneračného učenia. Od roku 2017 vyučuje Hejného metódou na druhom stupni ZŠ. Špecializuje sa najmä na dlhodobú prácu s triednym kolektívom.

Viktor Križo

inklucentrum web 2

Vyštudoval učiteľstvo matematiky, špeciálnu pedagogiku, teológiu a psychológiu. Aktuálne pracuje ako terénny odborný zamestnanec CPPPaP v Bratislave a ako riaditeľ v Centre inkluzívneho vzdelávania.
Koordinuje národnú Stratégiu inkluzívneho vzdelávania, venuje sa terénnej práci, komplexnej podpore detí v riziku, vzdelávaniu a advokuje v Komore učiteľov tému demokratizácie v školách.
Školská legislatíva je jeho živel, podieľa sa na úprave návrhov školských zákonov a v rámci poradne odpovedá na právne otázky.

Pri objednávaní kurzu si môžete vybrať z nasledujúcich termínov:

30. 3. 2021 (Registrácia končí 26. marca 2021)

17. 5. 2021 (Registrácia končí 13. mája 2021)

07. 6. 2021 (Registrácia končí 5. júna 2021)

06. 7. 2021 (Registrácia končí 5. júla 2021)

ORGANIZÁCIA WEBINÁRU:

Webinár prebehne online, v prostredí programu ZOOM. Link Vám zašleme v samostatnom emaily 1 pracovný deň pred samotným webinárom.

Webinár je dotovaný z grantových programov.

Kúpa kurzu

Mediácia žiackych konfliktov cez Nenásilnú komunikáciu
Dostupné Lístky: 17
Kurz Mediácia žiackych konfliktov cez Nenásilnú komunikáciu je v tomto termíne vypredaný. Vyberte iný termín.

Dátum

06 júl 2021

Čas

15:00 - 18:00

Cena

25.00€

Labels

Akreditovaný,
Nový termín,
Webinár
Kategórie

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]
Registrovať
Menu