Arte atelier na priehrade

Jesenný ARTE Ateliér na priehrade

Jedinečný koncept tvorivých stretnutí pre učiteľky a učiteľov, ktorí vidia zmysel v rozvíjaní kreativity u žiakov. Či už učíte na prvom stupni alebo sa špecializujete na výtvarnú výchovu, pripravili sme program, ktorý nasýti vaše zmysly, poteší dušu a rozprúdi myseľ. Budeme tvoriť v príjemnom prostredí blízko vodnej priehrady a zelene, učiť sa ako pripraviť podnetné hodiny výtvarky, diskutovať o nových možnostiach, ktoré prináša kurikulárna reforma vo výtvarnej výchove. Ale najmä budeme veľa tvoriť a užívať si spoločnú tvorivú atmosféru.  

Čo môžete čakať: 

  • stretnutia s rôznymi výtvarnými médiami a kreatívnymi formami 
  • zážitok s vlastnou tvorbou 
  • príprava vyučovacích jednotiek pre 1. a 2. stupeň 
  • ako aplikovať formatívne hodnotenie a pracovať s reflexiou 
  • odborné prednášky a diskusie – práca s novým kurikulom 
  • práca s prezentáciou vo výtvarnej výchove 
  • práca s portfóliom 
IKONA OSVEDCENIE 02

Aj absolvovaním tohto vzdelávania môžete získať získať Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania, ktoré vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Letný ARTE Ateliér má časovú dotáciu 20 hodín. Doplňte si vzdelávanie ešte o ďalších 5 webinárov alebo ARTE Ateliérov podľa vlastného výberu a získajte Osvedčenie o ukončení vzdelávania.
Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

KOMU JE URČENÝ?

  • absolventi vzdelávania Artefiletika a inkluzívna trieda
  • učitelia MŠ, 1. stupňa, učitelia výtvarnej výchovy a všetci, ktorí fandia tvoreniu  
  • vhodné pre školy zapojené do pilotovania nového kurikula

LEKTORi

Mgr. Zuzana Krnáčová MA, PhD.

Zuzana Krnacova lektorka Centrum inkluzivneho vzdelavania

Vyštudovala učiteľstvo výtvarnej výchovy, neskôr M.A. v arteterapii vo Veľkej Británii a doktorandské štúdium v Bratislave. Pôsobila doma i v zahraničí ako terapeutka, liečebná pedagogička v rôznych zariadeniach pre deti v riziku. Posledné roky ako expertka pomáha pri implementácii komplexnej podpory detí v riziku v školskom prostredí, podpore artefiletike a reflexie do vyučovania, napomáha širokému odbornému chápaniu inkluzívneho vzdelávania a multidisicplinárneho prístupu v rámci Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie a iných projektov. V Centre pôsobí ako lektorka a expertka pre vzdelávanie odborných zamestnancov.

Veronika Vesna Zelinková 

vesna

Z finančného sektora je ku vzdelávaniu bližšie, ako by sa zdalo. Ako večná študentka som si ekonomické vzdelanie obohatila o expresívnu terapiu so zameraním na arteterapiu na Masarykovej univerzite. Od práce s dospelými som prešla k práci s deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia, pre ktoré som tri roky viedla tvorivé dielne. Som profesionálna zberateľka tvorivého materiálu a umeleckých techník a najbližšie sú mi kresba a grafika.  Aktuálne ma najpravdepodobnejšie stretnete zanietene si pospevovať po chodbách bratislavskej základnej školy, kde na výtvarnej výchove so žiakmi II. stupňa objavujeme krásy výtvarného sveta.

Mgr. Miloš Kmeť, PhD. 

profilovka01

Vyštudoval som odbor Výtvarná výchova – Estetika na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre. Ako učiteľ som pracoval na rôznych stupňoch vzdelávania (ZŠ, ZUŠ, Gymnázium, VŠ).  Momentálne pracujem v medzinárodnom vzdelávacom programe IB (International Baccalaurete) ako učiteľ predmetov Visual ART a Design technology. Práca učiteľa ma stále napĺňa a baví 😊 Mám rád výzvy, ktoré učiteľská profesia prináša. Popri práci som sa venoval lektorovaniu výtvarných kurzov pre rodiny s deťmi aj pre výtvarných nadšencov každého veku (Nachádzania, KUFIMO, Čarovné farby, RandeWAW). Vo voľnom čase sa venujem maľbe (akvarel, akryl). 

Ing. arch. MARKÉTA ŠAFFEROVÁ  

Marketa 8886

Vyštudovala fakultu architektúry v Brne. Pod vedením grafika Jaroslava Škarohlída a akademického maliara Petra Veselého sa venovala vzdelávaniu v kresbe a maľbe. V súčasnej dobe svoje vzdelávanie rozširuje o dvojročný akreditovaný kurz v artefiletike a arteterapii (Miroslav Huptych). Okrem pamiatkarskej práce a architektonickej praxi pôsobí ako externá lektorka pravidelných výtvarných krúžkov v Brne. Ďalej sa venuje vedeniu malých výtvarníkov v letných táboroch. Podieľala sa na projektu detského časopisu ako ilustrátora a grafička. Vo vzdelávacom programe „Prázdniny trochu inak“ sa venuje lektorskej práci pre pedagogickou verejnosť. Malých výtvarníkov vedie v pravidelných krúžkoch k prežívaniu a uvedomení si seba a svojich potrieb ako pri samotnej práci, tak aj pri reflexii z predchádzajúcej tvorby. Jej tvorivé aktivity vedú k počúvaniu a poznávaniu prírody, svojho okolia a vnímania samej seba.

TERMÍN:

11. – 13. 10. 2024 (piatok – nedeľa)

11. 7. 2024 – začíname spoločným stretnutím o 15:00
13. 7. 2024 – o 12:00 ukončenie spoločným obedom

Program

pripravili sme pre vás program nabitý tvorením, hrou, učením a kto bude mať chuť, bude sa určite popritom aj baviť:

1. deň – zoznámime sa a potom sa môžete vrhnúť na niekoľko výtvarných ateliérov, kde si omakáte cez vlastnú skúsenosť tvorbu významných svetových a našich umelcov – vyskúšate si rôzne techniky a štýly s podporou lektorov.
Večera prebehne taktiež tvorivo, budeme stolovať v umeleckom štýle 😊
Večerný program nebude žiadna nuda osamote v izbe (ibaže by ste si to priali), ale zostaneme napojení na expresívnu tvorbu a uvidíme, kde nás nálada a nápady privedú.

2. deň – tento deň vás čakajú 2 ateliéry, kde budete skúšať nové výtvarné techniky – klasické aj viac experimentálne. Budete mať dostatok času vnoriť sa do tvorby a užiť si ju. Techniky spoločne spracujeme aj do vyučovacích hodín tak, aby ste odchádzali s jasnou predstavou, ako môžete vaše nadšenie z tvorby pretaviť do práce s akoukoľvek skupinou ľudí.
Poobede si dáme načúvaco-diskutujúci blok ku kurikulárnym zmenám v predmete výtvarná a hudobná výchova, vypichneme to dôležité, aby ste nemali žiadne pochybnosti a vedeli odučiť na jednotku 😊
Po večeri si spravíme výstavu. Nielen preto, aby sme sa sami potešili z toho, čo sme vytvorili, ale schopnosť vystavovať taktiež patrí v tvorbe. Po tomto bloku už nebudete vešať po večeroch výtvarné práce na nástenku 😊

3. deň – bude venovaný artefiletike. Spracujeme cez zážitok a reflexiu tvorbu slávnych umelcov – výtvarníka aj spisovateľa. Budeme sa venovať aj metodickej časti, aby ste si vedeli podobné hodiny a workshopy pripraviť v budúcnosti sami.
Na záver si zajeme niečo chutné a spoločne to všetko oslávime.

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Vzdelávanie sa uskutoční v príjemnom, tichom prostredí v Penzióne na Priehrade v Suchej nad Parnou (9 km od mesta Trnava), kde Vás čaká relax tela a duše v srdci prírody. Parkovanie je hneď pri objekte. V cene je 2x ubytovanie, 2x plná penzia formou bufetu (výborná, domáca vegetariánske strava).

Počet miest je obmedzený na 20. Rezevujte si miesto čím skôr.

CENA

Cena vzdelávania 210€

Kúpa kurzu

Jesenný ARTE Ateliér
Dostupné Lístky: 20
Kurz "Jesenný ARTE Ateliér" je v tomto termíne vypredaný. Vyberte iný termín.

Dátum

11 okt 2024

Čas

All Day

Cena

210.00€

Labels

Akreditovaný,
Nové,
Nový termín

Lokácia

Suchá nad Parnou

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]
Registrovať