AA Katarina Kosanova ArteAtelier

ARTE Ateliér

Reagujeme na váš záujem a otvárame ďalší ARTE Ateliér so zaujímavým hosťom zo sveta výtvarného umenia.

Výtvarné tvorenie s Katarínou Kosánovou.

Čo je interaktívna výstava a ako by mala fungovať? Nazrieme do zákulisia prípravy výstav v Bibiane, medzinárodnom dome umenia pre deti. Interaktívne knihy o umení pre deti ako výborný sprievodca svetom umenia. Ilustrácie kníh ako podnet na tvorbu a cibrenie vizuálnej gramotnosti. Tvorivé workshopy v SNG a GMB ako nástroj neformálneho vizuálneho i emočného vzdelávania detí.

Katarína Kosánova je autorkou aktuálnej výstavy v Bibiane – Laboratórium farieb LABORATÓRIUM FARIEB | bibiana.sk, ktorú môžete navštíviť do 8. septembra. Na ARTE ateliéri budeme pracovať aj s touto výstavou; odporúčame ju pred ARTE ateliérom navštíviť 😊.

ARTE Ateriér je určený najmä pre absolventov dlhodobého akreditovaného vzdelávania Artefiletika a inkluzívna trieda, ale vítaní sú všetci, ktorí majú záujem o výtvarnú výchovu a kreatívnu tvorbu na školách.

IKONA OSVEDCENIE 02

Aj absolvovaním tohto vzdelávania môžete získať získať Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania, ktoré vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 10 vzdelávaní (v rozsahu 3 hodiny prezenčne a 2 hodiny dištančne) s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

KOMU JE URČENÝ?

  • absolventi vzdelávania Artefiletika a inkluzívna trieda
  • učitelia výtvarnej výchovy
  • učitelia na základných umeleckých školách
  • vychovávatelia

LEKTOR

Katarína Kosánová

Kosanova foto1

Katka Kosánová vyštudovala Učiteľstvo pre prvý stupeň na PdFUK v Bratislave a Pedagogiku výtvarného umenia PdFTU v Trnave. Obhájila rigoróznu prácu na tému Interpretácia umenia prostredníctvom interaktívnych projektov na PdFMB v Banskej Bystrici. Počas štúdií pracovala v detskom letnom tábore v USA ako lektorka tvorivých workshopov Arts and Crafts. Učila na ZŠ a pracovala ako galerijná pedagogička v Múzeu dizajnu a Nedbalke, v súčasnosti pracuje v SNG a GMB v Bratislave. Ako dramaturgička pôsobila v Bibiane, kde pripravila viacero interaktívnych výstav a programov a v spolupráci stále pokračuje. Vedie literárno-výtvarné workshopy v Mestskej knižnici mesta Piešťany, kurzy o umení v RC Ráčik a Starej jedálni a projekt Haló z račianskej knižnice. Je autorkou kníh Ako maliari vidia svet, Ako umelci vidia svet, Nie je anjel ako anjel a pripravuje publikáciu Deti v umení s vydavateľstvom Perfekt. Rada cestuje, chodí do divadla, pláva, lyžuje a zbiera huby na Kysuciach. Má muža Vila a dvoch synov Vilka a Matúša. Žije a tvorí v bratislavských Krasňanoch.

TERMÍN

27. 4. 2024, 9:00 – 15:00

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Vzdelávanie prebehne hybridnou formou – prezenčne (v priestoroch Inklucentra, Hattalova 12, Bratislava – Nové Mesto) a v prípade záujmu aj online. Organizačné pokyny zašleme účastníkom emailom 3 dni pred vzdelávaním.

Pre zaistenie miesta sa, prosím, prihláste a napíšte nám, ak sa budete zúčastňovať ONLINE.

CENA

Cena vzdelávania 55 €

Dátum

27 apr 2024
Registrácia ukončená!

Čas

9:00 - 15:00

Cena

55.00€

Labels

Akreditovaný,
Nové,
Webinár

Lokácia

Inklucentrum
Inklucentrum
Hattalova 12, 831 06 Bratislava

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]