Home Hodnotné kurzy od odborníkov z praxe - Inklucentrum Grunnlaget komplexná metóda rozvoja učenia – lektori z Nórska
Webinar Grunnlaget 2

Grunnlaget komplexná metóda rozvoja učenia – lektori z Nórska

Termín 20. – 21. 10. absolvujete s Gunvor Sønnesyn spoluautorkou metódy Grunnlaget z Nórska. Preklad so slovenčiny počas celého vzdelávania aj počas následnej supervízie 22. 10. je zabezpečený. Možnosť absolvovať aj pokračovanie vzdelávania hneď nasledujúci deň 22. 10. za symbolickú cenu 10EUR.

Toto vzdelávanie môžete absolvovať aj v českom jazyku s lektorkou Karolínou Ranglovou v termíne 8. – 9. 12. prihláste sa tu.


Ponúkame vám možnosť naučiť sa unikátnu metódu práce a podpory rozvoja základných procesov myslenia od nórskych zakladateľov metódy Gunvor Sonnesyn a Morten A. Hem z organizácie Pedverket Kompetanse.

ikona certifikat inklucentrum inkluzivne vzdelavanie

Aj absolvovaním tohto vzdelávania môžete získať Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania, ktoré vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať Grunnlaget I. a Grunnlaget II., 5 webinárov podľa vlastného výberu a spracovať dištančné úlohy. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

O METÓDE GRUNNLAGET:

Grunnlaget metóda pomáha deťom rozvinúť vlastnú schopnosť učiť sa. Metóda pochádza z Nórska. Deti si, pomocou jednoduchých cvičení, zvnútorňujú základné pojmy ako je farba, veľkosť, počet či tvar. Potom, čo si deti základné kategórie osvoja, hľadajú rozdiely a podobnosti.

Metóda Grunnlaget je previazaná v tréningu základných kognitívnych princípov – diskriminácie, asociacie a následne prichádza i generalizácia. Bez týchto procestov je abstraktné myslenie, ktoré je potrebné pre štúdium 2. stupňa ZŠ takmer nemožné.

Metóda je vhodná pre predškolský ročník MŠ a v práci na 1. stupni ZŠ predovšetkým pre učiteľov a učiteľky, ktorí sú s deťmi v dennodennom kontakte.

Metóda grunnlaget je využiteľná ako pri práci s deťmi so špecifickými vzdelávacími potrebami, tak aj s bežnými žiakmi v predškolskom a mladšom školskom veku.

KOMU JE VZDELÁVANIE URČENÉ?

  • učiteľ/učiteľka 1.stupňa
  • učiteľ/učiteľka materskej školy
  • pedagogický asistent/pedagogická asistentka
  • špeciálny pedagóg/pedagogička
  • učiteľ/učiteľka profesijného rozvoja
  • metodici,
  • lektori

Podmienkou je práca s triedou/skupinou detí v materskej škole alebo na prvom stupni (mladšie deti).

Účastníci získajú certifikát na uplatňovanie metódy v praxi.

ŠKOLITELIA

Gunvor Sønnesyn z organizácie Pedverket Kompetanse (školí v termíne 20. – 21. 10. 2022)

Pedverket navsteva v Norsko

Partnerom projektu je významná európska organizácia s 25-ročnou tradíciou Pedverket Kompetanse, ktorá pôsobí v Nórsku a založili ju Gunvor Sønnesyn a Morten Hem, ktorí stoja aj za uznávanou metódou Grunnlaget. Metóda vychádza z rozvoja základných procesov myslenia a je využiteľná ako pri práci s deťmi so špecifickými vzdelávacími potrebami, tak aj s bežnými žiakmi v predškolskom a mladšom školskom veku. Pred 30 rokmi a v Nórsku je v súčasnosti využívaná vo väčšine materských škôl a v prvých ročníkoch základných škôl. 

Termíny:

20. 10. 2022 (8:30 – 16:30) – v angličtine, preklad je zabezpečený
21. 10. 2022 (8:30 – 15:00) – v angličtine, preklad je zabezpečený

Supervízia
22. 10. 2022 (8:30 – 15:00) – supervízia a praktické precvičovanie. Účasť je voliteľná a potvrdíte ju pri kúpe lístka nižšie. Preklad je zabezpečený.

MATERIÁLY:

Metóda Grunnlaget - model pojmového učenia

Účastník dostane tlačenú verziu 100 stranovej príručky k metóde.

Cena:

Aktuálna zľavnená cena:   99 €
Možnosť následnej supervízie sa zvýhodnenú cenu 10EUR. V cene sú materiál. Kurz je za zvýhodnenú cenu vďaka grantovej spolufinancovaniu Európskou úniou.

Pôovodná cena vzdelávania, bez dotácie: 120 €. .

ORGANIZÁCIA VZDELÁVANIA:

Vzdelávanie prebehne v priestoroch Inklucentra. Organizačné pokyny zašleme účastníkom emailom 3 dni pred vzdelávaním.

logo partner europska unia
Webinár  je súčasťou bilaterálnej spolupráce Inklucentra s nórskou organizáciou Pedverket Resource Centre v rámci Erasmus+ Projektu Inkluzívne vzdelávanie v Nórsku a na Slovensku.
logo partner pedverket
V spolupráci s Pedverket kompetanse

Dátum

20 okt 2022
Registrácia ukončená!

Čas

Viacdňové vzdelávanie.
9:00 - 17:00

Cena

99.00€

Labels

Akreditovaný,
Dlhodobý kurz,
Nové

Lokácia

Inklucentrum
Inklucentrum
Hattalova 12, 831 06 Bratislava

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]