Home Hodnotné kurzy od odborníkov z praxe - Inklucentrum Matematika cez Grunnlaget – metódu pojmového učenia.
webinar matematika cez grunnlaget

Matematika cez Grunnlaget – metódu pojmového učenia.

Unikátny webinár s Gunvor Sønnesyn z Nórska ako naučiť deti základy matematického myslenia. Matematika cez Grunnalaget – metódu pojmového učenia. Počas webinára bude zabezpečený preklad do slovenčiny.
Webinár je rozdelených do 2 dní.

PROSÍM pre dočasný technický problém použite na prihlásenie tento link nižšie:

Vzdelávanie nadväzuje na Grunnlaget I. a II. (Grunnlaget -komplexná metóda rozvoja učenia) – účasť na predošlých vzdelávaniach Grunnlaget však nie je podmienkou pre absolvovanie tohto vzdelávania.

Naučiť sa matematiku, alebo sa naučiť riešiť problémy? To je dobrá otázka, na ktorú nám bude v unikátkom webinári odpovedať Gunvor Sønnesyn, autorka metódy Grunnlaget, ktorá nadviazala na dielo nórskeho pedagóga Nyborga.

Matematické zručnosti verzus matematické porozumenie? Kde začať v matematike s deťmi, aby nemali len mechanické vedomosti, ale prichádzali na riešenia cez matematické myslenie. Gunvor hovorí, že tu musíme u detí začať s vnímaním a pomenovaním reality a využiť desatinnú množinu ako pomôcku na ukotvenie učenia matematiky v realite.

Využite našu unikátku ponuku na spoznanie konceptu, kde sa otvoríme matematické myslenie pre všetky deti.

IKONA OSVEDCENIE 02

Aj absolvovaním tohto vzdelávania môžete získať Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania, ktoré vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať oba dni webináru Matematika cez Grunnlaget a 8 webinárov podľa vlastného výberu a spracovať dištančné úlohy. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

O METÓDE GRUNNLAGET:

Grunnlaget metóda pomáha deťom rozvinúť vlastnú schopnosť učiť sa. Metóda pochádza z Nórska. Deti si, pomocou jednoduchých cvičení, zvnútorňujú základné pojmy ako je farba, veľkosť, počet či tvar. Potom, čo si deti základné kategórie osvoja, hľadajú rozdiely a podobnosti.

Metóda Grunnlaget je previazaná v tréningu základných kognitívnych princípov – diskriminácie, asociacie a následne prichádza i generalizácia. Bez týchto procestov je abstraktné myslenie, ktoré je potrebné pre štúdium 2. stupňa ZŠ takmer nemožné.

Metóda je vhodná pre predškolský ročník MŠ a v práci na 1. stupni ZŠ predovšetkým pre učiteľov a učiteľky, ktorí sú s deťmi v dennodennom kontakte.

Metóda grunnlaget je využiteľná ako pri práci s deťmi so špecifickými vzdelávacími potrebami, tak aj s bežnými žiakmi v predškolskom a mladšom školskom veku.

KOMU JE VZDELÁVANIE URČENÉ?

  • učiteľ/učiteľka ZŠ
  • učiteľ/učiteľka matematiky
  • učiteľ/učiteľka materskej školy
  • pedagogický asistent/pedagogická asistentka
  • špeciálny pedagóg
  • metodici,
  • lektori
  • rodičia

ŠKOLITELIA

Gunvor Sønnesyn z organizácie Pedverket Kompetanse

Partnerom projektu je významná európska organizácia s 25-ročnou tradíciou Pedverket Kompetanse, ktorá pôsobí v Nórsku a založili ju Gunvor Sønnesyn a Morten Hem, ktorí stoja aj za uznávanou metódou Grunnlaget. Metóda vychádza z rozvoja základných procesov myslenia a je využiteľná ako pri práci s deťmi so špecifickými vzdelávacími potrebami, tak aj s bežnými žiakmi v predškolskom a mladšom školskom veku. Pred 30 rokmi a v Nórsku je v súčasnosti využívaná vo väčšine materských škôl a v prvých ročníkoch základných škôl. 

Termíny:

Vzdelávanie je 2 dňové:

14. 2. 2023 a 21. 2. 2023 14:00 – 18:00

Prvé stretnutie  budú tvoriť teoretisko-praktické východiská

Druhé stretnutie bude praktické, kde vám bude zaslaná aj knižná metodika práce s desiatkovým súborom materiálu.

Cena:

Vďaka grantovej podpore Európskej únie je cena : 45 €

ORGANIZÁCIA VZDELÁVANIA:

Webinár prebehne online, v prostredí programu zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email kontaktujte p. Škrípovú +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY

logo partner europska unia
Webinár  je súčasťou bilaterálnej spolupráce Inklucentra s nórskou organizáciou Pedverket Resource Centre v rámci Erasmus+ Projektu Inkluzívne vzdelávanie v Nórsku a na Slovensku.
logo partner pedverket
V spolupráci s Pedverket kompetanse

Dátum

14 feb 2023
Registrácia ukončená!

Čas

14:00 - 18:00

Cena

45.00€

Labels

Akreditovaný,
Nové,
Webinár

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]