webinar minimum pre asistentov II

Minimum pre asistentov II.

Webinár môžete absolvovať aj bez predchádzajúcej účasti na webinári Minimum pre asistentov I. Webináre je možné absolvovať aj v opačnom poradí.

Pokračovanie špeciálnopedagogického minima pre asistentov/asistentky učiteľa/učiteľky je zamerané na ďalšie ťažkostí vo vzdelávaní v oblasti správania a prežívania detí ako je napr. ADHD, aspergerov syndróm, poruchy správania a pod.

Čo by ste mali o týchto poruchách/ťažkostiach vedieť, ako s nimi pracovať, aké úpravy v IVP možno urobiť, aby ste poskytli čo najefektívnejšiu pomoc žiakom/čkam na hodine. Ako pomôcť rozvíjať potenciál dieťaťa. Dozviete sa aj ďalšiu základnú orientáciu v legislatíve a predpisoch k tejto téme.

ikona certifikat inklucentrum inkluzivne vzdelavanie

Aj absolvovaním tohto webinára môžete získať získať Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávanie, ktoré vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 10 webinárov s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ?

  • pedagogické asistentky/pedagogickí asistenti
  • učitelia/učiteľky

LEKTORKY VZDELÁVANIA

Vladimíra Ďurčová

Vladimira Durcova lektor Centrum inkluzivneho vzdelavania

Vladimíra Ďurčová, pôsobí ako školský špeciálny pedagóg na základnej škole v Pliešovciach, zároveň v Edu-spec – centrum špeciálnopedagogického vzdelávania vo Zvolene, ktorého je zakladateľka. V minulých rokoch účastníčka programu Škola inkluzionistov, tento rok pôsobí ako externá  lektorka pre tento projekt z Nadácie pre deti Slovenska. 

Lucia Kubíny

Lucia kubiny lektorka Inklucentrum1

Lucia Kubíny absolvovala štúdium špeciálnej pedagogiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku a na Univerzite Jána Amosa Komenského v Prahe. Pôsobí ako školská špeciálna pedagogička a ako lektorka v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Venuje sa témam komunikácie v inkluzívnom tíme a supervízii pedagogických asistentov.  Podporuje školy a organizácie v nastavovaní stratégií scitlivovania voči rozmanitosti.

TERMÍNY

04. 10. 2022, 15:30 – 18:30
09. 12. 2022, 15:30 – 18:30
21. 02. 2023, 15:30 – 18:30
18. 04. 2023, 15:30 – 18:30ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Webinár prebehne online, v prostredí programu zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email kontaktujte p. Reguliovú +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY.

logo partner pontis a srdce pre

Projekt Pomáhame v inklúzii školám podporila Nadácia Pontis v rámci projektu Srdce pre deti.

CENA

Celková cena vzdelávania, bez dotácie: 65 €

Aktuálna zľavnená cena: 35 €

odbornosť, priestor aj na vyjadrenie sa účastníkov semináru, teória bola výstižná stručná a pekne prepojená z konkrétnou praxou, veľa príkladov z praxe
negatívum: málo času, mala som pocit, že niektoré (možno) dôležité veci nemohli zaznieť 
Prepojenie teórie s praxou v príkladoch, ujasnenie terminológie, pochopenie žiakov.
Pacilo sa mi, že lektorky pracujú aj s detickami, čiže vefia poradiť aj z praxe.
Na Lucke Kubíny sa mi páčilo, že na začiatku nás upozornila, že seminár aj s kolegyňou prezentuje po prvýkrát a že pravdepodobne bude v rozpakoch. Páčila sa mi aj jej ľudskosť a milota a oslovovanie účastníčok krstným menom, keďže takýto prístup navodzuje príjemnú a priateľskú atmosféru. Taktiež, že lektorky sa téme dlhodobo venujú a zrejme majú aj patričné skúsenosti. 
Celý webinár hodnotím veľmi pozitívne, lektorky sú príjemné, erudované a podávali veľa príkladov z praxe.
Páčilo sa mi že to nebola iba teória ale aj z praxe.
veľmi milý prístup s vysokou mierou empatie, vyznanie sa v problematike-odbornosť, ochota odpovedať na otázky, 
Bola som spokojná s prednášajúcimi. Páčila sa mi ich nielen odbornosť k dannej téme, ale aj ich neustála spätná väzba počas celého vstupu, výklad obohatený aj o reálne príklady a taktiež ich ochota zodpovedať každú jednu otázku, ktorú dostali. Tiež vedeli pekne poradiť. 
Páčilo: odbornosť, vecnosť a transparentnosť, milý a priateľský prístup
Páčilo sa mi, že lektorky uvádzali príklady z praxe.
Dievčatá boli perfektné. Celé sa to nieslo v príjemnej atmosfére, kde sa spomínali veci a zážitky zo života. Boli veľmi príjemné a ľudské, žiadne vyvyšovanie (ktoré som už zažila). 
Odbornosť, komunikatívnosť, spontánnosť
Kurz aj lektori sa mi veľmi páčili.
Veľmi prehľadne a  stručne nám dali základy potrebné vedieť o deťoch s rôznym postihnutím, ktoré sa budú dať využiť (verím tomu) v praxi. Ďakujem im. Rada by som sa zúčastnila aj webináru číslo jedna a tri.

Dátum

04 okt 2022
Registrácia ukončená!

Čas

15:30 - 18:30

Cena

35.00€

Labels

Akreditovaný,
Webinár

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]