Home Hodnotné kurzy od odborníkov z praxe - Inklucentrum Neuroveda ako nástroj pri porozumení v práci s deťmi z Ukrajiny
Neuroveda3

Neuroveda ako nástroj pri porozumení v práci s deťmi z Ukrajiny

Vzdelávanie pre školské podporné tímy prináša základné porozumenie vplyvu stresu na fungovanie človeka – dieťa i učiteľa/odborníka. Vzdelávanie je zdarma vďaka finančnej podpore Donio n.f.

Maximálny počet účastníkov vzdelávania je 20.

Náročné situácie a zážitky, ktoré dieťa zažíva v detstve, môžu mať zásadný dopad na jeho zdravie a celkové prežívanie. Negatívne skúsenosti môžu mať rôzne príčiny, spája ich pôsobenie toxického (traumatického) stresu, ktorý ovplyvňuje fungovanie a v niektorých prípadoch i celkový vývoj mozgu dieťaťa. V dôsledku toho nervový systém dieťaťa reaguje na stres veľmi citlivo, pričom aj malé dávky stresujúcich podnetov, ktorým je dieťa neskôr vystavené, spôsobia u neho silnú reakciu. To výrazne komplikuje bežné fungovanie dieťaťa, pričom v škole sa tieto dopady najčastejšie prejavujú problémami v učení a správaní. Učitelia sú taktiež vystavení náročným situáciám v triede, zároveň však môžu byť tými, kto môže zmierňovať dopady traumatického stresu na dieťa. Podpora učiteľov a odborných zamestnancov v školách sa tak stáva jednou z kľúčových oblastí pri práci s traumatizovanými deťmi.    

Predstavíme program STRONG, overený prístup pomoci deťom, aby sa mohli jednoduchšie prispôsobiť životu v novej krajine. Na príkladoch si ukážeme ako účinne pomáhať ukrajinským deťom tak, aby lepšie zvládali nepríjemné dôsledky traumatických skúseností, a poskytneme praktické postupy pre podporu ako detí, tak dospelých, ktorí s nimi pracujú.  
Na vzdelávanie pozývame všetkých odborných a pedagogických zamestnancov, ktorí tvoria školské podporné tímy

KOMU JE VZDELÁVANIE URČENÉ?

  • pedagogickí a odborní zamestnanci, ktorí tvoria školské podporné tímy

LEKTORKY VZDELÁVANIA

Zuzana Krnáčová, Mária Jaššová, Lucia Kubíny

TERMÍNY

(v prihlasovacom formulári si vyberiete jeden z nasledujúcich termínov)

20. 03. 2023, 8:00 – 15:00
21. 03. 2023, 8:00 – 15:00

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Vzdelávanie prebehne v priestoroch Inklucentra. Organizačné pokyny zašleme účastníkom emailom 3 dni pred vzdelávaním.

CENA

ZDARMA, vrátane drobného občerstvenia pre účastníkov

partner donio
Aktivitu podporil Donio n. f. v rámci kampane „Kto pomôže Ukrajine 2“.

Dátum

21 mar 2023
Registrácia ukončená!

Čas

8:00 - 15:00

Labels

Nové

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]