Webinar Ranne kruhy foto

Ranné kruhy vo vyučovaní

Inovujeme: V školskom roku 2022/23 pribudne k Eve Kúdelovej lektorka Marta Páleníková. Môžete sa tešiť na pridanú hodnotu webináru v podobe praktických skúseností z ranných kruhov učiteľky prvého stupňa.

Chystáte sa zaviesť ranné kruhy do vyučovania? Každé ráno začínať so žiakmi 10-15 min. spoločne s triednym učiteľom? Ako to zaviesť do vyučovania? Ako viesť takéto krátke reflexie so žiakmi? Ako nastaviť pravidlá, štruktúru, témy, obsah ranných stretnutí? Má to vôbec nejaký zmysel? Má to aj svoje limity? Ako k zlepšeniu ranných kruhov prispieva nenásilná komunikácia?

Budete počuť učiteľku I. a učiteľku II. stupňa, ktoré takto fungujú každý deň so žiakmi. Uvidíte krátke ukážky, dozviete sa o princípoch a zmysle ranných desaťminútoviek ako o kľúčovom prvku inkluzívnej podpory všetkých detí.

Bulletin ranne kruhy nahlad 1
Krátky sprievodca rannými kruhmi a nenásilnou komunikáciou.

IKONA OSVEDCENIE 02

Aj absolvovaním tohto webinára môžete získať získať Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania, ktoré vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 10 webinárov s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

O prínosoch ranných kruhov hovorí Eva Kúdelová v podcastoch VÚDPaP
Ranné kruhy vo vyučovaní očami triednej učiteľky na 1. stupni

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ?

  • pedagogickí asistenti
  • učitelia, učiteľky I. aj II. stupňa
  • odborní zamestnanci

LEKTORKY VZDELÁVANIA

Eva Kúdelová

Eva Kudelova lektorka Inklucentrum

Vyštudovala učiteľstvo matematiky a etickej výchovy v Trnave, sedem rokov pôsobí ako učiteľka na základnej škole v Bratislave. Absolvovala program IRPU a päť rokov sa intenzívne venuje facilitatívno-reflektívnemu skupinovému učeniu v rámci vyučovania matematiky, prípravy a realizácie sústredení a medzigeneračného učenia. Od roku 2017 vyučuje Hejného metódou na druhom stupni ZŠ. Špecializuje sa najmä na dlhodobú prácu s triednym kolektívom.

Marta Páleníková

Marta Palenikova lektorka Inklucentrum

Učiteľka s 12-ročnou praxou, lektorka, autorka publikácií. Pred časom objavila čaro reflexie a po prvých nesmelých pokusoch sa rozhodla venovať sa tejto téme do hĺbky a nájsť funkčný „reflexný“ systém vhodný do každej triedy. Vydala metodiku k téme: „Kuchárska kniha“ plná receptov ako na reflexiu a spätnú väzbu na 1. st. ZŠ. “Učím deti aj dospelých ako sa nebáť chýb.”

TERMÍNY

06. 10. 2022, 15:30 – 18:30 webinár presúvame na novembrový termín
10. 11. 2022, 15:30 – 18:30
09. 02. 2023, 15:30 – 18:30
13. 04. 2023, 15:30 – 18:30

(Registrácia končí deň pred webinárom)

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Webinár prebehne online, v prostredí programu zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email kontaktujte p. Reguliovú +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY

CENA

Celková cena vzdelávania, bez dotácie: 65 €

Aktuálna zľavnená cena: 35 €

Dozvedela som sa veľa zaujímavých informácií o ranných kruhoch, ktoré sa pokúsim zaviesť do praxe.

Boli mi poskytnuté dostatočné informácie o zavádzaní ranných kruhov do školy. 

Vzájomná výmena skúsenosti, materiály k dispozícii pre prax.

Veľmi podnetné, budem sa snažiť to aplikovať do mojej triedy.

Obsah vzdelávania – spokojná, témy splnili všetky moje očakávania. Téma je veľmi dobrá, praktické skúsenosti ma oslovili. Splnili nad mieru

Lektorka bola veľmi milá, rozprávala veľmi zaujímavo svoje osobné skúsenosti z praxe.

Lektorka bola výborne pripravená na webinár. Ochotne odpovedala na všetky naše otázky a nezabudla ani na príklady a praktické ukážky. Podelila sa s nami so svojimi skúsenosťami. 

Lektorka milá, trpezlivá, kreatívna.

Vecne a rýchle reagovanie na otázky, vysvetlenie problematiky, vlastné skúsenosti, rady ako začať ralizovať Ranné kruhy.

Úprimnosť, veľa podnetných vecí z praxe, empatickosť.

Vynikajúca pani lektorka.
Výborná komunikácia, perfektne pripravená. : ) Páčili sa mi veľmi dobre nasmerované rady a odpovede. Veľmi dobre praktické námety a skúsenosti.

Organizácia dobrá – vyhovoval mi počet účastníkov aj dĺžka vzdelávania,

S lektorkou som bola spokojná, rada by som absolvovala aj fyzicky kurz nie len online.

Obsah bol dobrý, možno este viac príkladov ale čas je neúprosný.

Lektorka kurzu bola veľmi príjemná. Bolo vidieť, že s danou témou pracovala v praxi a má vlastné skúsenosti, ktoré sa nám snažila čo najviac odovzať. 

Chýbali mi informácie, ako s rannými kruhmi vôbec začať, ako aj náčrt možných tém (nielen riešenie konfliktov).

Dátum

13 apr 2023
Registrácia ukončená!

Čas

15:30 - 18:30

Cena

35.00€

Labels

Akreditovaný,
Webinár