webinar mediacia pre zivot

Mediácia pre život

Ako nájsť spoločnú reč bez násilia?

Pozrime sa spoločne na to, ako Vám princípy mediácie založenej na nenásilnej komunikácii pomôžu zlepšiť komunikáciu aj vzťahy na pracovisku, či v súkromí. Webinár ponúka jedinečnú príležitosť spoznať viac lektorku ako aj vniknúť do konceptu v komunikácii, ktorý je založený na načúvaní sebe i druhému a na ochote vnímať svoje pocity ako aj potreby druhého. Po tejto “ochutnávke” je možné pokračovať viac do hĺbky v dlhodobom nadväzujúcom vzdelávaní Nenásilná komunikácia – Mediácia pre život, ktoré začína v októbri a je zložené z 3. modulov v rozsahu 150 hodín vzdelávania.

Podľa Marshalla Rosenberga je zabíjanie, zraňovanie, obviňovanie alebo trestanie ľudí príliš povrchným spôsobom ako vyjadriť náš hnev.

Potrebujeme oveľa mocnejší spôsob, ako vyjadriť naše potreby. Na tomto webinári sa dozviete o základných princípoch mediácie podľa nenásilnej komunikácie. Keďže tento typ mediácie kladie nárok na schopnosť mediátora do hĺbky vypočuť potreby zúčastnených strán, budeme trénovať aj našu schopnosť počúvať, zostať v prítomnom naladení na seba a dokázať nájsť aj v kritických výrokoch skryté pocity a potreby. Nebude chýbať ukážka tohto procesu a priestor na otázky.

“Potrebujeme revolúciu v spôsobe, akým sa navzájom počúvame.” William Ury

“Úlohou mediátora je vytvoriť také prostredie, ktoré stranám umožní sa navzájom počuť, vyjadriť svoje potreby, porozumieť potrebám druhých a nájsť stratégie, ktoré tieto potreby môžu naplniť.” Marshall Rosenberg

ikona certifikat inklucentrum inkluzivne vzdelavanie

Aj absolvovaním tohto webinára môžete získať získať Certifikát Inklucentrum, ktorý vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 10 webinárov s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ?

  • všetky kategórie pedagogických a odborných zamestnancov
  • riaditelia a riaditeľky škôl
  • verejnosť so záujmom o koncept nenásilnej komunikácie

ŠKOLITEĽKA:

Mgr. Ivana Horáková

Ivana Horakova lektorka nenasilna komunikacia Inklucentrum

Je autorizovanou trenérkou Nenásilnej komunikácie (CNVC, USA) a od r. 2018 vedie výcvik Mediácie pre život. Je aj facilitátorka tréningových skupín a seminárov, lektorka komunikačných zručností. Svoju prácu kombinuje s múdrosťou tela – uplatňuje poznatky o nervovom systéme a traume podľa Somatic Experiencing® Petera Levina (praktikantka SE podľa Petera Levina), tiež skúsenosti s focusingom a energetickým systémom tela.

Absolvovala výcvik vtelenej nenásilnej komunikácie Eurolife – Living Compassion pod vedením Roberta Gonzalese (Nemecko), ročný výcvik mediácie NVC Mediation Immersion Programme (Varšava), výcvik práce s energetickým systémom tela Training for Life (Komala Amorim a Gregor Steinmaurer, ČR), výcvik pre párových terapeutov pod vedením Terryho Reala, výcvik Meditate and Mediate s Williamom Urym a Thomasom Hüblom, domáce i medzinárodné výcvikové tréningy a skupiny. Pracuje v mediácii s pármi. Vyštudovala sociálnu a kultúrnu ekológiu na Karlovej univerzite v Prahe. Má bohaté pracovné skúsenosti na Slovensku, v Česku i v Nemecku. Online pôsobí celosvetovo

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Webinár prebehne online, v prostredí programu Zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email kontaktujte nás na čísle +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY.

CENA

Celková cena vzdelávania, bez dotácie: 65 €

Aktuálna zľavnená cena: 35 €

Dátum

15 máj 2024
Registrácia ukončená!

Čas

16:00 - 19:00

Cena

35.00€

Labels

Akreditovaný,
Nové,
Webinár

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]