Home Hodnotné kurzy od odborníkov z praxe - Inklucentrum Mediácia žiackych konfliktov cez Nenásilnú komunikáciu
webinar mediacia ziackych konfiktov1

Mediácia žiackych konfliktov cez Nenásilnú komunikáciu

Pred prihlásením na tento kurz si pozrite video nižšie. Na vzdelávaní sa o ňom bude diskutovať.

Poznáte to: zaklope Vám na dvere kabinetu neustále si sťažujúci žiak. Opäť mu robia zle v triede. A vy to potrebujete riešiť. Alebo vám dozorkonajúci prinesie čerstvo dobitých žiakov z veľkej prestávky.

Ako (ne)riešiť žiacke konflikty tak, aby ste neboli neustále v ringu ako sudca, ale mohli iba facilitovať ich proces komunikácie a potreby porozumenia? Čo na to hovorí koncept Nenásilnej komunikácie od Marshala Rosenberga? Aké princípy a kroky možno využívať, ak chceme žiakom pomáhať zvládať a riešiť konflikty?

Marshall Rosenberg žiak C. Rogersa, zakladateľ Nenásilnej komunikácia (Nonviolent communication NVC) v dlhšom videu so slovenskými titulkami vysvetľuje humanistické princípy konceptu, ktorý je dnes uznávaný v celom svete. Video so slovenskými titulkami nižšie je kľúčovou prerekvizitou pre účasť na kurze, ak chce mať účastník skutočne z kurzu úžitok. Video je zároveň dištančnou úlohou k tomuto kurzu.Toto všetko sa dozviete na webinári o mediácii žiackych konfliktov cez nenásilnú komunikáciu.

ikona certifikat inklucentrum inkluzivne vzdelavanie

Aj absolvovaním tohto webinára môžete získať získať Certifikát Inklucentrum, ktorý vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 10 webinárov s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ?

  • predovšetkým odborným zamestnancom škôl (vrátane školského špeciálneho pedagóga)
  • učitelia, učiteľky, pedagogickí asistenti

ŠKOLITEĽ

Viktor Križo

inklucentrum web 2

Vyštudoval učiteľstvo matematiky, špeciálnu pedagogiku, teológiu a psychológiu. Aktuálne pracuje ako terénny odborný zamestnanec CPPPaP v Bratislave a ako riaditeľ v Centre inkluzívneho vzdelávania.
Koordinuje národnú Stratégiu inkluzívneho vzdelávania, venuje sa terénnej práci, komplexnej podpore detí v riziku, vzdelávaniu a advokuje v Komore učiteľov tému demokratizácie v školách.
Školská legislatíva je jeho živel, podieľa sa na úprave návrhov školských zákonov a v rámci poradne odpovedá na právne otázky.

Pri objednávaní kurzu si môžete vybrať z nasledujúcich termínov:

21. 02. 2022
25. 04. 2022
(Registrácia končí deň pred webinárom)

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Webinár prebehne online, v prostredí programu zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email kontaktujte p. Škrípovú +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY.

CENA

Celková cena vzdelávania, bez dotácie: 65 €

Aktuálna zľavnená cena: 35 €

Dátum

25 apr 2022
Registrácia ukončená!

Čas

15:00 - 18:00

Cena

35.00€

Labels

Akreditovaný,
Webinár

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]