Home Hodnotné kurzy od odborníkov z praxe - Inklucentrum Sociálna inklúzia a Storytelling I. a II.
webinar socialna inkluzia a storytelling

Sociálna inklúzia a Storytelling I. a II.

Tento webinár realizujeme s nemeckou partnerskou organizáciou Inclution – inclusive solutions. Vzdelávanie prebehne v dvoch dňoch 27. 4. a 5. 5.. Nižšie sa prihlasujtete na oba tieto dni. Nezmeškajte túto príležitosť. Webinár je vďaka spolufinancovaniu Európskej únie ZDARMA.

Keď sa naučíme počúvať a premýšľať nad príbehmi členov našich blízkych komunít, v ktorých žijeme (v školách, v susedstve alebo v práci), budeme ochotnejší porozumieť aj príbehom ľudí, ktorých nepoznáme. Príbehom ľudí, ktorí utekajú zo svojich domovov, ľudí iného vierovyznania, etnického pôvodu, pohlavia, či ľudí so zdravotným postihnutím.

Byť otvorení a postaviť sa inakosti s rešpektom posilňuje a chráni našu demokraciu.

Rozprávanie, počúvanie, prerozprávanie a vzájomné porozumenie osobných príbehov by sa malo stať našim každodenným cvičením.

Kurz je rozložený tak, aby ste sa mohli zoznámiť so základmi:

  • ľudskoprávneho vzdelávania,
  • kritického myslenia a 
  • storytellingu.

Zároveň si možete vyskúšat interaktívne skupinové cvičenia na tému identita a potreby. Skupinovú prácu podporíme nasadením digitálnych pomôcok ako sú padlet, TaskCards a tvorenie elektronických kníh. Naučíte sa orientovať sa v multimediálnej webovej metodickej príručke MYS-Toolbox. Jej slovenská verzia bola vytvorená v rámci projektu Erasmus+ „Me and Your Stories“  a je voľne dostupná na : https://rixwiki.org/myssk/home

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ?

  • všetky kategórie pedagogických a odborných zamestnancov
  • pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o problematiku sociálnej inklúzie, vzájomného rešpektu a odbúravania predsudkov v heterogénnych vzdelávacích komunitách
  • pre všetkých, ktorí v akútnej situácii hľadajú inšpiráciu a konkrétne pomôcky, ako podporiť prichádzajúce deti a mladých ľudí s utečeneckou skúsenosťou a ich integráciu do slovenských škôl

ŠKOLITEĽKA:

Stanislava Schenck

Stanislava Schenk Inclution

Stanislava Schenck pochádza z Liptova. V Nemecku vyštudovala ekonómiu so zameraním na psychológiu a sociológiu. Angažuje sa v národných a európsky projektoch v oblasti inkluzívneho vzdelávania. Je spoluautorkov multimedialnej príručky MYS-Toolbox na podporu sociálnej inklúzie v školských komunitách. Je iniciátorkou a koordinátorkou celonemeckej divadelnej súťaže pre školy a inkluzívne divadlá „andersartig gedenken on stage“ (spomienka inak na javisku), ktorý na Slovensku predstaví v ramci kurzu Inklucentra 24. mája 2022.

Viac o Stanislave Schenck, ktorá žije a pôsobí v Berlíne, sa môžete dočítať v článku Dennika N „Aj ja mám nádherné dieťa“ alebo v podcaste v Ženskom Rode, ktorý je aj súčasťou rovnomennej knihy Kataríny Strýčkovej.

27. 04. 2022, 15:00 – 17:00 Sociálna inklúzia a storytelling časť I.
05. 05. 2022, 15:00 – 17:00 Sociálna inklúzia a storytelling časť II.

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Webinár prebehne online, v prostredí programu zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email kontaktujte p. Škrípovú +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY.

CENA

Celková cena vzdelávania, bez dotácie: 95 €

Aktuálna zľavnená cena: 0 €

Tento webinár vznikol vďaka spolupráci Inklucentra s nemeckou organizáciou Inclution – inclusive solutions v bilaterálnom projekte Erasmus+ InkluNET.

logo inclution
logo partner europska unia

Dátum

27 apr 2022
Registrácia ukončená!

Čas

15:00 - 17:00

Labels

Webinár,
ZDARMA

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]