Webinar ziak na spektre autizmuII

Žiak na spektre autizmu II.

Webinár je voľným pokračovaním základného kurzu Žiak na spektre autizmu I. Účasť na základnom kurze je odporúčaná, nie však povinná.

Dozviete sa aké deti na spektre autizmu (autistické spektrum, ďalej len AS) prichádzajú do bežných základných škôl, aké sú ich potreby, charakteristiky, prejavy a špecifiká. Prečo sú mylné informácie, že aspergerov syndróm je najľahšia forma autizmu a že dievčat s AS je oveľa menej ako chlapcov.

Prečo narastá počet týchto detí na školách a prečo zostáva ich nadanie často nepovšimnuté?

Pozrieme sa na najnovšie štatistiky, diagnostiku, symptomatológiu.

Cieľom kurzu je hlbšie porozumenie téme autizmu, osvojenie si účinných intervencií, rozvíjanie zručností a kompetencií pre inkluzívne vzdelávanie všetkých detí v triede a nachádzanie podporných opatrení pre deti na spektre autizmu.

Pre lepšiu predstavu o fungovaní deti s AS , ich prejavoch a prežívaní si rozoberieme aj konkrétne kazuistiky. Budeme sa spolu rozprávať, zdieľať svoje skúsenosti, pomáhať si a hľadať vhodné intervencie. Účastníci majú možnosť priniesť si po dohode s lektorkou kurzu aj svoju vlastnú kazuistiku.

ikona certifikat inklucentrum inkluzivne vzdelavanie

Aj absolvovaním tohto webinára môžete získať získať Certifikát Inklucentrum, ktorý vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 10 webinárov s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ?

  • učitelia, učiteľky MŠ a ZŠ
  • pedagogickí asistenti
  • odborní zamestnanci

Súčasťou webinára sú kazuistiky, príklady z praxe, videonahrávky. Počas celej diskusie je možné klásť otázky. Po skončení je možnosť získať materiály na vyučovanie.

LEKTORKA VZDELÁVANIA:

Zuzana Oravcová, Psychoterapeutka, koučka, facilitátorka

Zuzana Oravcová, Lektorka kurzu Dieťa s autizmom v škole

Vyštudovala Špeciálnu pedagogiku v procese výchovy a vzdelávania detí, žiakov a dospelých osôb s poruchami autistického spektra na Karlovej univerzite v Prahe.

Je psychoterapeut, absolvovala certifikované štúdium Gestalt psychoterapie.

Vedomosti čerpá zo svojej 20 ročnej praxe, no najviac ju naučili dospelí autisti, ktorí sú pre ňu zdrojom nekonečnej inšpirácie. Hlavne vďaka nim dokáže lepšie pochopiť myslenie, vnímanie a a prežívanie detí s autizmom.


ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Webinár prebehne online, v prostredí programu zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email kontaktujte nás na čísle +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY

CENA

Celková cena vzdelávania, bez dotácie: 65 €

Aktuálna zľavnená cena: 35 €

NÁZORY ABSOLVENTOV

Kúpa kurzu

Žiak na spektre autizmu II.
Dostupné Lístky: 19
Kurz "Žiak na spektre autizmu II." je v tomto termíne vypredaný. Vyberte iný termín.

Dátum

21 okt 2024

Čas

15:00 - 18:00

Cena

35.00€

Labels

Akreditovaný,
Webinár

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]
Registrovať