Novinky

Infografika odbornici v cislach 2

Odborníci v číslach

Aktuality

Pandémia odhalila veľmi jasne, kde sú nedostatky zložitých systémov vytvorených – i keď s dobrou vôľou nami – ľuďmi. Systémov, ktoré zjavne potrebujú revíziu v podobe poľudštenia. Vidíme snahu Ministerstva školstva zmierňovať dôsledky pandémie. Poďme sa však pozrieť – skrz čísla – na to, kde sú skutočné potreby aktérov v školskom prostredí.

Celý článok
clanok skolska trieda ako uciace sa spolocenstvo inklucentrum

Inkluzívne vzdelávanie v praxi – cesta s neobyčajnou triedou

Vzdelávanie

Po 4 rokoch práce matikára a triedneho učiteľa s mojou super triedou som cítil potrebu napísať krátku úvahu, príbeh o svojej triede. Dal som do tejto neobyčajnej cesty polovicu svojho života a stálo to zato, hoci sa neudiali žiadne veľké zázraky, nezazneli potlesky či reflektory. Ovocie našej učiteľskej mravenčej práce je očiam neviditeľné, ale nesmierne hodnotné. Tak vám o tom trochu píšem. Moja cesta s jedinečnou triedou plnou krásnych ľudí bola inkluzívnou cestou, lebo sa stala spoločnou, otvorenou a ľudskou cestou plnou dobrodružstva, pádov, zlyhaní ale aj vstávaní každého z nás…

Celý článok
Inkluzivne vzdelavanie a jeho rozmanite chapanie 3.cast

Inkluzívne vzdelávanie a jeho rozmanité chápanie (3)

Vzdelávanie

Predchadzajúci zo série článkov o rozmanitom chápaní inkluzívneho vzdelávania s podtitulom Časť 2. Tri chápania inkluzívneho vzdelávania bol venovaný predstaveniu integračného, ľudsko-právnemu a humanistickému aspektu. V tretej časti hlbšie rozoberiem humanistické chápanie a prestavím pyramídu inkluzívneho vzdelávania.

Celý článok
co inkluzivne prinasaju a co beru novely skolskych zakonov 2

Čo inkluzívne prinášajú a čo berú novely školských zákonov?

Aktuality, Mediálne výstupy

Inklucentrum – Centrum inkluzívneho vzdelávania sa spolu so Slovenskou komorou učiteľov, aktívne spolupodieľa na pripomienkovaní zákonov. Prinášame vám nasledujúce čerstvé informácie, ktoré sa týkajú noviel Školského zákona (Zákon č. 245/2008 Z. z.) a Zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch (Zákon č. 138/2019 Z. z.)

Celý článok
Aktuality Spustame webinare

Ponuka webinárov

Aktuality

WEBINÁRE pre učiteľov, riaditeľov škôl, pedagogických asistentov, školské podporné tímy.

Témy o ktoré je najväčší záujem prinášame ONLINE: školská legislatíva, Integrácia a IVP v legislatíve, Autista v škole, Školský špeciálny pedagóg.
Nakupujte kurzy od odborníkov z praxe na www.inklucentrum.sk

Celý článok

Memorandum inkluzívneho riaditeľa

Mediálne výstupy

Som rád, že mi bola na krátky čas požičaná dôležitá úloha napomáhať rozvoju školy, a byť v službách miestnej komunity detí, učiteľov a rodičov. Spolu s ostatnými takto rovnocenne prispievam k pestrosti mozaiky školského života.

Celý článok
Menu