Home Hodnotné kurzy od odborníkov z praxe - Inklucentrum Atestácie – ako na atestačné portfólio?
Webinar atestacie ako na atestacne portoflio

Atestácie – ako na atestačné portfólio?

Atestácie sa od roku 2019 vykonávajú novým spôsobom – tvorbou atestačného portfólia. Po 5tich rokoch od zaradenia samostatného pedagogického zamestnanca, možno robiť prvú atestáciu. Na webinári si podrobne posvietime na otázky, ktoré vás trápia:

 • Ako na atestačné portfólio?
 • Čo k tomu potrebujem?
 • Aké kroky a postupy mám urobiť?
 • Čo hovorí legislatíva?
 • Ako sa na atestácie kvalitne pripraviť, zozbierať potrebné materiály svojho profesijného rozvoja za celé roky a dať ich dokopy.
 • Ako si poskladať svoje profesné atestačné portfólio v súvislosti s požadovanými zručnosťami?

Vedeli ste, že? od r. 2019 klesol 10-násobne počet učiteľských atestácií (ktoré pomáhajú najmä finančne zatraktívniť učiteľské povolanie – z pôvodných viac ako 1300 atestácií do r. 2019 máme za r. 2020-22 ročný priemer sotva 97.  Ako sa atestácia odrazí na Vašej výplatnej páske? Ak ste učiteľ/učiteľka s 5 ročnou praxou a príplatkom 12 % za profesijný rozvoj a prejdete zo 7. platovej triedy do 8. platovej (to je prvá atestácia) prináleží Vám v hrubom o 172 Eur väčší plat:https://www.minedu.sk/data/files/11793_platove-tarify-pz-a-oz-a-zvysenie-platovych-tarif-v-zavislosti-od-dlzky-zapocitanej-praxe-ucinne-od-192023-pdf-15843-kb.pdf

Ak 1. atestáciu už máte a uchádzate sa o 2. atestáciu (9 platová trieda) dostane takmer 200 eur v hrubom navyše.  Pozrite si tabuľky platových taríf na stránkach minedu.sk.

Asistenti majú od 1. 9. 2023 zákonné právo podávať žiadosti o atestácie. Aj keď štandardy pre asistentov príslušné inštitúcie stále nepripravili, možnosť podávať atestácie tým ovplyvnená nie je.
Zákon hovorí, že atestáciu si môžu asistenti robiť po 5tich rokoch od zaradenia do funkcie samostatný pedagogický asistent. Chceme povzbudiť všetkých pedagogických asistentov, ktorí váhajú či podať atestáciu – po vzhliadnutí webináru budete vedieť presne ako na to.

Na webinári sa dozviete:

 • presné výňatky zo zákona, tak aby ste boli informovaní o svojich právach
 • postup kde a ako si budete môcť atestáciu podať – aj s informáciami o dostupných atestačných organizáciách
 • lektor zodpovie otázky, ktoré trápia väčšinu asistentov: “Mám aj ja nárok podať si atestáciu ak už mám atestáciu, ale pre inú kategóriu ako PA?” Mám 2. atestáciu ako učiteľ, mám automaticky nárok aj na 1. atestáciu ako PA? ” a mnoho ďalších
 • ukážky úspešných portfólií, posudku, platných profesijných štandardov z roku 2017 aj tých, ktoré sa aktuálne pripravujú.

IKONA OSVEDCENIE 02

Aj absolvovaním tohto webinára môžete získať získať Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania, ktoré vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 10 webinárov s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ?

 • Pedagogickí a odborní zamestnanci vo všetkých typoch škôl

LEKTOR VZDELÁVANIA

Viktor Križo

Viktor Krizo expert inkluzivne vzdelavanie statutar inklucentrum

Vyštudoval učiteľstvo matematiky, špeciálnu pedagogiku, teológiu a psychológiu. Aktuálne pracuje ako terénny odborný zamestnanec CPPPaP v Bratislave a ako riaditeľ v Centre inkluzívneho vzdelávania.
Koordinuje národnú Stratégiu inkluzívneho vzdelávania, venuje sa terénnej práci, komplexnej podpore detí v riziku, vzdelávaniu a advokuje v Komore učiteľov tému demokratizácie v školách.
Školská legislatíva je jeho živel, podieľa sa na úprave návrhov školských zákonov a v rámci poradne odpovedá na právne otázky.

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Webinár prebehne online, v prostredí programu zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email kontaktujte p. Reguliovú +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY

CENA

Celková cena vzdelávania, bez dotácie: 65 €

Aktuálna zľavnená cena: 40 €

Kúpa kurzu

Atestácie - ako na atestačné portfólio
Dostupné Lístky: 60
Kurz "Atestácie - ako na atestačné portfólio" je v tomto termíne vypredaný. Vyberte iný termín.

Dátum

01 júl 2024

Čas

15:00 - 18:00

Cena

40.00€

Labels

Akreditovaný,
Nové,
Webinár

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]
Registrovať