webinar dusevne zdravie pedagoga

Duševné zdravie pedagóga

Pohodový pedagóg: “Súčasné výzvy a stratégie podpory duševného zdravia pedagógov”

“Duševné zdravie pedagógov nie je izolovaným problémom. Je základným pilierom, ktorý podporuje celý vzdelávací systém.”

Učitelia sú zahltení každodenným plánovaním, prípravami, riešením náročných situácii a často sa zabúdajú sústrediť na svoje duševné zdravie. Majú tendenciu ignorovať svoju úroveň stresu a úzkosti, namiesto svojej bezpodmienečnej lásky k učeniu detí.

Učiteľ je však nenahraditeľným zdrojom v našom vzdelávacom systéme a rovnako aj duševné zdravie učiteľa.

Webinár sa zameriava na tému duševného zdravia pedagógov v súvislosti s ich náročnou pracovnou realitou a výzvami. Zaoberá sa rozpoznávaním stresu, prejavov vyhorenia a iných psychických nárokov, ktoré sú súčasťou pedagogickej profesie. Pozrieme sa ako byť pohodovým pedagógom v náročných situáciách a využívať podporné stratégie vedúci k zlepšeniu duševnej pohody pedagóga. Cieľom webinára je zvýšiť povedomie, že starostlivosť o duševné zdravie učiteľov nie je len o eliminácii stresu a vyhorenia, ale aj o vytváraní harmónie a rovnováhy vo všetkých aspektoch ich života. Hľadaním pohody v osobnom i pracovnom živote môžu učitelia lepšie zvládať výzvy svojej profesie, udržiavať spokojnosť s prácou a poskytovať svojim študentom pozitívne vzdelávacie prostredie.

IKONA OSVEDCENIE 02

Absolvovaním webinárov môžete získať Certifikát Inklucentrum, ktorý vás oprávňuje žiadať o príplatok za profesijný rozvoj u svojho zamestnávateľa. Je potrebné absolvovať aspoň 10 webinárov s označením akreditované. Viac o podmienkach v článku: Akreditované webináre pre inkluzívne vzdelávanie.

Lektorka vzdelávania

Mgr. Naďa Navarová

Nada Navarova Inklucentrum

Venuje sa tvorivému a transformačnému učeniu. Má bohaté skúsenosti s rôznymi pedagogickými prístupmi, ktoré využíva vo svojej praxi. Zúčastnila sa vzdelávacích pobytov cez Erasmus (UK, Nórsko, Fínsko, Portugalsko, Nemecko). Podieľala sa na tvorby materiálu od diferencovanom učení (Inklucentrum). Pracuje v štátnych školách a tiež aj v súkromných. Venuje sa terapeutickej práci, reedukácii, poradenstvu, konzultáciam, lektorovaniu i učeniu. Viac o Nadi….

TERMÍN: 11. 4. 2024, 15:00 – 16:00

ORGANIZAČNÉ POKYNY:

Webinár prebehne online, v prostredí programu zoom. Prosíme, zoom si nainštalujte. Link Vám zašleme samostatným emailom najneskôr 5 hodín pred samotným webinárom. Ak ste link nedostali na Váš email, kontaktujte nás na čísle +421 949 004 911.

Na webinári je potrebné mať kvalitné internetové pripojenie a zapnutú kameru. V prípade technických problémov na Vašej strane nie je možné vrátiť platbu za školenie, kontaktujte nás a budeme hľadať riešenie. STORNO PODMIENKY.

CENA

Aktuálna zľavnená cena: 0 €

Dátum

11 apr 2024
Registrácia ukončená!

Čas

15:00 - 16:00

Labels

Nové,
Webinár,
ZDARMA

Organizátor

Inklucentrum
Phone
+421 949 004 911
Email
[email protected]