Na aktuality.sk: Deti v reedukačných centrách sú najzraniteľnejšie. Prestaňme ich považovať za budúcich kriminálnikov (rozhovor)

Pri deťoch s vážnym zdravotným problémom podľa psychologičky vieme, čo potrebujú. Pri problémoch s duševným zdravím však zrazu tieto potreby nevidíme.

Zuzana Krnacova na aktuality.sk inklucentrum
Zuzana Krnáčová o reedukačných centrách.

Reedukačné centrá by spolu s ďalšími špeciálnymi výchovnými zariadeniami mali byť miestom, kde pracujú špičkoví odborníci. Naše zákony ich však nevedia ani poriadne definovať. V súčasnom nastavení určite deťom neposkytujú bezpečie, ktoré je potrebné k eliminácii problémového správania, ktoré je reakciou na ťažký životný osud či traumu, hovorí psychologička z bratislavského Inklucentra a bývalá zamestnankyňa liečebno-výchovného sanatória Zuzana KRNÁČOVÁ, ktorá pracuje aj s deťmi s problémovým správaním.

Čítajte celý rozhovor Ivany Zemaníkovej so Zuzanou Krnáčovou na aktuality.sk: https://www.aktuality.sk/clanok/dWyWbV7/deti-v-reedukacnych-centrach-su-najzranitelnejsie-prestanme-ich-povazovat-za-buducich-kriminalnikov-rozhovor/

Čítajte aj