Na Denník N: Pokojný dospelý je to najlepšie, čo môžeme deťom dať. Psychologička vysvetľuje, kedy sa deti cítia bezpečne

Po viacerých útokoch v základných aj stredných školách štát hľadá spôsoby, ako urobiť školy bezpečnejšie. Hovorí aj o podpore duševného zdravia, ale aj o prideľovaní policajtov, ktorí majú byť kontaktnými osobami pre školy.

Na DennikN Maria Jassova
Mária Jaššová o emocionálnom bezpečí. Foto Tomáš Benedikovič, Denník N.

Psychologička Mária Jaššová sa venuje téme psychologického bezpečia – teda kedy sa deti aj dospelí cítia bezpečne. V organizácii Inklucentrum vzdeláva aj učiteľov v sociálnych a emocionálnych zručnostiach. Podľa nej konflikty v triedach vyvstávajú prirodzene, ale nestačí, ak učiteľ iba prinúti deti podať si ruky. „Vtedy často nedochádza k ozajstnému vyriešeniu konfliktu, je to iba naoko pre triedu. Konflikt môže ďalej žiť,“ vysvetľuje.

Čítajte celý rozhovor Denisy Gdovinovej s Máriou Jaššovou na dennikn.sk: https://dennikn.sk/3904120/pokojny-dospely-je-to-najlepsie-co-mozeme-detom-dat-psychologicka-vysvetluje-kedy-sa-deti-citia-bezpecne/.

logo partner europska unia
„Aktivita je súčasťou bilaterálnej spolupráce Inklucentra a Society for All v rámci Erasmus+ projektu Trauma rešpektujúci prístup. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou.
Podpora Európskej komisie pri výrobe tohto diela nepredstavuje schválenie obsahu, ktorý odráža názory autorov a Komisia nezodpovedá za akékoľvek použitie informácií v nej obsiahnutých.“

Dobré správy treba šíriť. Využite svoju obľúbenú sieť alebo to jednoducho povedzte ďalej:


Čítajte aj